Çukurovalılardan Kan Bağışı

Türk Kızılayı, gerektiği durumlarda ihtiyaç sahiplerine verilecek kan için stoklarını güçlendirmek adına başlattığı kan bağışı kampanyalarını sürdürüyor.

Türk Kızılayı, gerektiği durumlarda ihtiyaç sahiplerine verilecek kan için stoklarını güçlendirmek adına başlattığı kan bağışı kampanyalarını sürdürüyor. Kızılay’ın kampanyasına vatandaşların, özel kurumların yanı sıra kamu kurumlarının yönetici ve çalışanları ile muhtarlar da destek veriyor.
Türk Kızılayı’nın Adana Şubesi, Çukurova Kaymakamlığı ile birlikte gerçekleştirilen kampanya ile kan topladı. Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan başta olmak üzere emniyet ve milli eğitim müdürlüğü ile ilçe müftülüğünden yöneticilerin de destek verdiği kampanyaya muhtarlar da katılarak kan bağışladı.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kampanyaya Çukurova’nın üst düzey kamu yöneticileri ile birlikte memurların, okul müdürlerinin ve muhtarların katılarak, kendilerine güç verdiklerini söyledi. Organizasyon için Kaymakam Mehmet Ali Özkan’a, Kızılay’ın şükran plaketini vererek teşekkür eden Saygılı, “Adana’nın kan bağışı konusundaki duyarlılığı her geçen gün artıyor. Bu duyarlılık Adana Şubesi’ni Türkiye genelinde birinci yaptı. Adanalılar duyarlılığını ve fedakarlığıyla Türkiye’ye örnek oluyor." dedi.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kan stoklarının yeterli miktarda korunabilmesi için bağış kampanyalarının devam edeceğini kaydetti.