23 NİSAN ULUSAL EGEMENİK VE ÇOCUK BAYRAMI'NIN 98. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KAYMAKAMIMIZ OSMAN SARI'YA MAKAMINDA ZİYARET
 
        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü kutlama programı kapsamında; Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Gönül ERTAŞ, Kenan Çetinel İlkokulu Müdür Yardımcısı Aysel YILMAZYILDIZ, 4. sınıf öğrencisi Doğa Deniz GEÇGİN ve öğrencimizin babası Umut GEÇGİN İlçemiz Kaymakamı Sayın Osman SARI'yı makamında ziyaret ettiler.
 
        İlçemiz Kaymakamı Osman SARI 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makam koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Doğa Deniz GEÇGİN'e devretti.
 
        Sembolik Kaymakam Doğa Deniz GEÇGİN günün anlam ve önemine ilişkin mesajını paylaşarak, bu anlamlı günün Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık yarınlarının teminatı olarak görülen çocuklarımıza armağan edilmesinin kendilerine verilen değeri ifade ettiğini ve bu değerin farkındalığında kendilerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getireceklerini dile getirdi.
 
        Bu anlamlı gün vesilesiyle gerçekleştirilen ziyeretten dolayı çok memnun olduğunu ifade eden Kaymakamımız Osman SARI yaptığı konuşmasında, Cumhuriyetimizin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yılını kutlamanın coşkusunun ve mutluluğunun hep birlikte gönülden yaşandığını ifade ederek, "Çocuklarımız insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Çocuklara çağdaş yaşamanın tüm olanaklarını sunan onların ruhsal ve bedensel olarak en iyi biçimde yetişmeleri için çaba gösteren toplumlar gelişimlerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedir. Unutulmamalıdır ki umudumuz, en önemli zenginliğimiz olan çocukarımıza sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır." dedi.
 
        Kaymakamımız Osman SARI, "Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, milli mücadelenin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı,şükran ve minetle anıyor, sevgi dolu yürkleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan tüm dünya çocuklarının ve aziz milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularla kutluyor, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında onlara verdiği destek ve yönlendirmeleriye müspet katkılarda bulunan çok değerli öğretmenlerimiz ve kıymetli velilerimize de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.
İSAY2 Galeri