ADANA KIZILAY KAN BAĞIŞI MERKEZİNİN 2018 YILI KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA KAYMAKAMLIĞIMIZDAN DESTEK
 
Türkiye’deki hastanelerin kan ihtiyacını karşılamak üzere Kızılay'ın 2018 Yılı Kan Bağışı Kampanyası Kaymakamımız Osman Sarı’nın desteği ve Türkkızılayı Adana Şubesi Başkanı Yusuf Ramazan Saygılı, İlçe İdare Şube Başkanları, Kaymakamlığımız Personelleri ile İlçemizde ikamet eden vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Türkkızılayı Adana Şubesi Başkanı Yusuf Ramazan Saygılı yapmış olduğu konuşmada, “Kan bağışı kampanyası düzenleyerek, Adana ve Türkiye geneli tüm hastanelerin kan ihtiyacının giderilmesine bir nebze olsun katkı sağlamak istedik. Hem kan bağışında bulunan insanlar için, hem de verilen kanlardan faydalanacaklar için kan hayattır. Kan bağışı hem toplumsal hem de sağlık açısından önemlidir. Kan vermek sosyal bir sorumluluk ve sağlıklı herkesin kan bağışında bulunması gerekiyor. Bize desteğini esirgemeyen başta Çukurova Kaymakamı Osman Sarı olmak üzere tüm personeline teşekkür ederim.” dedi. Ayrıca 2018 yılı Kan Bağışı Kampanyasına katılım ve desteklerinden dolayı Kaymakamımız Osman Sarı’ya teşekkür ederek plaket verdi.
 
Kaymakamımız Osman Sarı yapmış olduğu konuşmasında, Türkkızılayı’nın Ülkemizdeki hastanelerin kan ihtiyacının karşılamak için başlatılan kan bağışı kampanyasının önemli olduğunu, kan bağışının bir iyilik olduğunu ve beklenmedik bir zamanda bu iyiliğin insanan kendisine yine bir iyilik olarak döneceğini belirterek, Kan'ın insan sağlığı açısından ne derece önemli olduğunu, kan bağışıyla insanların can kurtarmanın yanında kendi sağlıklarını da kurtardığını, Türkkızılayı’nın sadece Ülkemizin kan merkezi olmadığı tüm dünyada sosyal sorumluluk üstlendiğini ifade eden Kaymakamımız Osman Sarı, Türkkızılayı Adana Şubesi Başkanı Yusuf Ramazan SAYGILI'ya ve kan bağışına katılan herkese teşekkür etti.
 
İSAY2 Galeri