KAYMAKAMIMIZ OSMAN SARI’NIN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
 
Ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.  
 
Çanakkale, milletimizin var olma yolunda ve şehitlerimiz kanı ile yazılan ilk destanıdır. Milletimiz, vatanı için üzerine düşen her türlü görevi hiç çekinmeden yapan ve bu uğurda eşsiz kahramanlıklar gösteren bir millettir. Bugün dahi vatanın her sathında, kendisini bizden gibi gösteren, milletimize ve Devletimize her türlü fenalık için uğraşanlara karşı, aziz milletimiz gerekli cevabı kanıyla ve canıyla vermektedir.
 
İnancını ve kuvvetini milletinin kahraman tarihinden alan korkusuz askerlerimiz, Çanakkale cephesinde, dünyada eşi görülmemiş fedakârlıklarla vatanını savunmuştur. Güvenlik güçlerimiz bugün de her şartta, vatanının sınırlarını beklemekte, içten ve dıştan gelen saldırılara göğüs germekte ve gerektiğinde sınır ötesi operasyonlar dâhil her türlü tedbiri uygulamaktadır. Bizler Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görmekteyiz. Bu nedenle, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin canları pahasına bizlere emanet ettiği bu mukaddes vatanı, daha yükseklere taşımanın gayreti içindeyiz. En büyük idealimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatmak ve korumaktır.
 
Geçmişte Kafkasya’da, Sina’da, Filistin’de, Irak’ta, Hicaz’da, Yemen’de, Çanakkale’de ve Afrin’de devam eden “Zeytin Dalı” harekatı ile milletimizin birlik ve bütünlüğüne kastedilen her yerde; bugün terörle mücadele sırasında (FETÖ, PKK, YPG/PKK vb.) kaybettiğimiz şehitlerimizi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ’rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geride kalan şehit yakınlarına, gazilerimize ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.
 
İSAY2 Galeri