KAYMAKAMIMIZ OSMAN SARI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
 

Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan cumhuriyetin ilanının, 94'üncü yılını kutluyoruz.

Tarihte olduğu gibi geride bıraktığımız günlerde de onurlu duruşuyla varlığına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu büyük millete karşı sadakatimiz bizim en vazgeçilmez düsturumuzdur. Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

"Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz" diyerek Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkma görevini milletimize veren Büyük Atatürk'ün bu emaneti dünya var oldukça yaşayacak, devletimiz ebet müddet bu topraklarda milletimize hizmet edecektir.
 
15 Temmuz darbe teşebbüsü ile de milletimiz adeta destan yazarak kendi istiklaline ve Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmıştır. Herkes iyi bilmelidir ki, bu topraklar milletimizin vatan yaptığı topraklardır. Cumhuriyet milletimizin kurduğu cumhuriyettir. Bu vatana ve bu devlete en zor zamanında sahip çıkan Türk Milleti 29 Ekim Ruhunu kıyamete kadar yaşayacak ve yaşatacaktır.
 
Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.